Novinkou aj meteostanice

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška navštívil druhý sviatok vianočný strediská Správy ciest TSK v Prievidzi, Považskej Bystrici a v Nitrianskom Rudne. Podobne ako pred rokom sa informoval o pripravenosti na zimnú údržbu, dostupnú techniku a množstvo posypového materiálu.

V Správe ciest TSK došlo v tomto roku k organizačným zmenám – medzi nimi aj centrálne riadenie organizácie. Má viesť k zefektívneniu činnosti, zlepšeniu údržby ciest, a teda k celkovému zvýšeniu bezpečnosti cestných komunikácií v správe TSK. V rámci TSK je zriadených 10 dispečerských stanovísk a správ údržby, odkiaľ sa vykonáva priama údržba ciest. Jedenáste pracovisko je centrálne, ktoré koordinuje činnosti jednotlivých stredísk. Údržbové práce v Trenčianskom kraji koordinuje 55 dispečerov.

Novinkou v procese údržby ciest v Trenčianskom kraji je 20 meteostaníc nainštalovaných v rámci celého regiónu. „Ich význam spočíva v tom, že službukonajúci dispečer má kontinuálne prehľad, aké sú teplota vozovky a vlhkosť vzduchu v kritických oblastiach. Na základe toho vie vypočítať rosný bod, následne zareagovať a vyslať službukonajúci personál na včasný zásah," upresnil Miroslav Benka, poverený riadením SC TSK. 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...