Hlavná stránka / Správa ciest Trenčianského samosprávneho kraja / Aktuality / Čísla a fakty z kalamitného víkendu

Čísla a fakty z kalamitného víkendu

O pracovnom nasadení cestárov, techniky a posypového materiálu počas snehovej kalamity 30. januára informoval predsedu TSK Jaroslava Bašku Miroslav Benka, poverený vedením Správy ciest TSK
Čísla a fakty z kalamitného víkendu

V priebehu piatku 30. januára sa v dôsledku snehovej kalamity na cestách pohybovalo 99 mechanizmov Správy ciest TSK. Celkovo posypali 676 kilometrov ciest, pluhom prešli 2492 kilometrov ciest a až 13 720 kilometrov ciest I.,II., a III. triedy ošetrili aj pluhom, aj posypovým materiálom. 77 pracovníkov vo výkone spolu s 11 dispečermi pritom spotrebovalo 3124,76 ton posypového materiálu.

Pri štandardných podmienkach výkonu zimnej údržby v Trenčianskom kraji (komplexnom posýpaní 1 800 kilometrov ciest v jeho správe), sa pri tom bežne za jeden deň spotrebuje priemerne 752 ton posypového materiálu. V porovnaní s množstvom spotrebovaného materiálu počas kalamitného piatku je to až štvornásobne menej.

V sobotu, 31. januára 2015 sa na cestách situácia mierne upokojila, cestmajstri ale stále mali plné ruky práce. Pluhmi sa postarali o 574 kilometrov ciest, posypali 1578 kilometrov komunikácií a udržiavali celkovo 4177 kilometrov ciest I., II., a III. triedy. Oproti piatku kleslo množstvo spotrebovaného posypového materiálu na 1047,99 ton. V pracovnom nasadení bol menší počet zamestnancov: 11 dispečerov komunikovalo so 60 cestármi vo výkone. V práci im pomáhalo 64 mechanizmov.


Fotogaléria 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...