Hlavná stránka / Správa ciest Trenčianského samosprávneho kraja / Aktuality / Trenčiansky župan na Silvestra s cestármi

Trenčiansky župan na Silvestra s cestármi

Na Silvestra zavítal medzi službukonajúcich pracovníkov v dvoch strediskách údržby Správy ciest TSK – a to v Trenčíne a v Novom Meste nad Váhom trenčiansky župan Jaroslav Baška.
Trenčiansky župan na Silvestra s cestármi

Správa ciest TSK je najväčšou príspevkovou organizáciou v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Keďže teploty v posledných hodinách roka klesli hlboko pod bod mrazu, zimná údržba a bezpečnosť na cestných komunikáciách, ktoré sú v správe TSK, boli hlavnými témami, ktoré zaujímali župana.

Stredisko údržby SC TSK v Trenčíne zabezpečuje zimnú údržbu na 55,420 km ciest II. triedy a 175,821 km ciest III. triedy. Jaroslav Baška zisťoval aktuálnu situáciu na cestných komunikáciách, stav zásob posypového materiálu a posýpačov.

Stredisko údržby Správy ciest v Novom Meste n/Váhom zodpovedá 53, 693 km ciest II. triedy a 144, 72 km ciest III. triedy. Podľa slov službukonajúcich pracovníkov sú zásoby posypového materiálu v oboch vyššie spomenutých strediskách dostatočné.

Jaroslav Baška sa tiež zaujímal o fungovanie novozavedených meteostaníc na problémových miestach ciest II. a III. triedy a ich pozitívny vplyv na vykonávanie zimnej údržby. Na dispečingu v Trenčíne si pozrel online systém monitoringu pohybu posýpačov vykonávajúcich zimnú údržbu v Trenčianskom kraji. 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...