Hlavná stránka / Správa ciest TSK / Aktuality / Nová technika na údržbu ciest

Nová technika na údržbu ciest

V stredu 31. augusta 2011 o 10.00 h v areáli Správy ciest v Trenčíne na Brnianskej ulici č. 3 slávnostne odovzdali do užívania techniku na zimnú a bežnú údržbu ciest.
Nová technika na údržbu ciest

Dodávka techniky sa realizovala na základe uznesenia Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja a následnej úspešnej verejnej súťaže.

Predmetom dodávky je 11 ks podvozkov nákladného automobilu - nosičov výmenných nadstavieb a 64 kusov rôznych nadstavieb na tieto podvozky. Ide napríklad o 11 ks sypačových nadstavieb s hydraulickým pohonom od podvozku, o 3 ks univerzálnej výmennej nadstavby prispôsobenej v zime na posyp inertným materiálom a v lete na opravy ciest, 6 ks univerzálnej výmennej nadstavby prispôsobenej v zime na posyp inertným materiálom a v lete na vysprávky ciest obaľovanou zmesou, 11 ks sklápacích korieb a 11 ks čelne nesených snehových radlíc.

Uvedená technika veľkou mierou prispeje ku skvalitneniu a urýchleniu zimnej a bežnej údržby ciest na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Dodávateľom predmetnej techniky je firma KOBIT-SK, s.r.o. Dolný Kubín. Cena za dodávku vyššie uvedenej techniky predstavuje čiastku 3.410.304,00 € s DPH. Celú čiastku prefinancuje Trenčiansky samosprávny kraj zo svojho rozpočtu.


Fotogaléria 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...