Hlavná stránka / Správa ciest TSK / Aktuality / Prezentácia dopravného systému Kordis

Prezentácia dopravného systému Kordis

Na základe záverov z rokovania predsedov SK-8 sa v Trenčíne pracovne stretli vedúci odborov dopravy jednotlivých samosprávnych krajov, ako aj zástupcovia Slovenskej autobusovej dopravy.

Pracovné stretnutie nadväzovalo na bilaterálne stretnutie predsedu TSK Jaroslava Bašku a hejtmana JMK Michala Haška zo 6. mája 2014. Už vtedy sa obaja šéfovia krajov zaoberali poradenstvom, ktoré by mohol JMK poskytnúť TSK v oblasti vybudovania nového integrovaného systému dopravy.

„Systém integrovaného dopravného systému budujeme desať rokov a je jedným z najlepšie fungujúcich v rámci Českej republiky. Toto know-how sme ponúkli Trenčianskemu samosprávnemu kraju a sme pripravení kompletne ho odovzdať. Princíp je jednoduchý. Na južnej Morave je 673 miest a obcí a všade garantuje samospráva spojenie autobusom a vlakom na jeden lístok," priblížil hejtman Hašek.

„Príklad si môžeme brať aj z fungujúcej dopravnej obslužnosti JMK v oblasti prímestskej dopravy. Ako ma oboznámil hejtman Hašek, JMK má najnižšie náklady na prímestskú autobusovú dopravu, naopak, náš kraj má náklady najvyššie," ozrejmil predseda Baška.

IDS Kordis koordinuje celú verejnú dopravu v Juhomoravskom kraji. IDS Kordis JMK má vo svojich rukách projekt organizácie dopravy v meste Brno, stratégiu rozvoja mestskej dopravy, spoluprácu na rozvoji dopravnej infraštruktúry, návrhy vedenia liniek a členenia zón, tvorbu cestovných poriadkov, návrhy tarifných a prepravných podmienok, sledovanie a delenie tržieb, kontrolu systému, rozvoj systému, informovanosť a propagácia verejnej dopravy. 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...