Hlavná stránka / Správa ciest TSK / Aktuality / U cestárov nový predseda TSK J. Baška

U cestárov nový predseda TSK J. Baška

Stredisko Správy ciest TSK v Trenčíne navštívil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška a spolu s riaditeľom Správy ciest TSK Stanislavom Lališom sa oboznámil so stavom pripravenosti na nadchádzajúcu zimu a na zimnú údržbu.
U cestárov nový predseda TSK J. Baška

Podľa Jaroslava Bašku sa do výkonu zimnej údržby ciest II. a III. triedy a v prípade požiadaviek aj ciest I. triedy zapojí 320 z celkového počtu 350 zamestnancov správy ciest TSK. „Zakúpené je dostatočné množstvo posypového materiálu, chemického i kamenia. K dispozícii je technika vrátane 70 sypačov, 20 traktorov s pluhom a ďalšieho strojového parku, pre mimoriadne situácie sú v pohotovosti ďalšie mechanizmy“, informoval predseda TSK.

Riaditeľ Správy ciest TSK Stanislav Lališ informoval, že minulá sezóna bola jednou z najnáročnejších, z finančného aj časového hľadiska. Za zimné obdobie sa síce považuje termín od začiatku novembra do polovice marca, teraz sa predĺžilo o mesiac, čo spôsobili spád snehu a teploty vzduchu na bode mrazu. Tie sú pre cestárov a pre účastníkov cestnej premávky najzložitejšie. Z tohto dôvodu sa výdavky na minuloročnú zimnú údržbu sa takmer zdvojnásobili, z priemerných 2,8–3,2 milióna eur ročne narástli na 5,02. Len posypového chemického materiálu sa minulo dvakrát viac,“ informoval Stanislav Lališ a vyjadril presvedčenie, že táto zima bude ústretovejšia.

Na stretnutí sa hovorilo aj o modernizácii strojového parku, ktorý je v prevažnej väčšine zastaraný. „Je to otázka nasledujúcich mesiacov, najskôr musíme urobiť audit a posúdiť finančné možnosti. Aktuálne máme záväzok splácať šesť nových sypačov zakúpených tento rok, a to v splátkach po 100 000 eur, až do augusta budúceho roka, “ doplnil Jaroslav Baška.

Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja organizuje výkon zimnej údržby prostredníctvom troch stredísk údržby: Trenčín, Považská Bystrica a Prievidza. Pre lepšiu dostupnosť a operatívnosť majú vysunuté cestmajsterstvá: Myjava, Nové Mesto n./Váhom, Ilava, Púchov, Bánovce n./Bebravou, Partizánske, Nitrianske Pravno a Nitrianske Rudno. 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...