Hlavná stránka / Správa ciest TSK / Aktuality / Začala sa výstavba rýchlostnej cesty R2

Začala sa výstavba rýchlostnej cesty R2

V Bánovciach nad Bebravou sa poklepaním základného kameňa oficiálne začala výstavba desaťkilometrového obchvatu mesta Ruskovce – Pravotice.
Začala sa výstavba rýchlostnej cesty R2

Ide o  prvý úsek očakávanej rýchlostnej cesty R2 a realizovať ho budú Inžinierske stavby, Zmluvná cena je  88,2 milióna eur bez DPH, projekt bude spolufinancovaný z eurofondov a štátneho rozpočtu a ukončenie prác sa predpokladá v máji 2016.

„Pre región bude mať obchvat veľký význam, pretože infraštruktúra často prináša nové investície a potenciál pre daný región. Zásadným spôsobom ovplyvní aj zamestnanosť," zdôraznil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku je realizácia rýchlostnej komunikácie R2 po diaľnici D1 druhou najväčšou investíciou v cestnej infraštruktúre v rámci kraja. „Je veľmi dôležitá najmä kvôli cestnému prepojeniu západu a východu kraja a tiež bližšiemu prepojeniu Hornej Nitry s krajským mestom. Budem sa angažovať pri príprave ďalších dôležitých cestných úsekov s dotknutými orgánmi štátnej správy a dozerať na to, aby sa výstavba rýchlostnej cesty R2 cesty v našom kraji urýchlila a čo najskôr dokončila,“ dodal predseda TSK.


Fotogaléria 

Zimná údržba ciest TSK

logo zimna udrzba

Nahláste problém

Nahláste problém

Máte informácie o zlom stave vozovky alebo iný problém na cestách v regióne TSK?

Napíšte nám...