Snehová kalamita spôsobila mimoriadnu situáciu

Snehová kalamita spôsobila mimoriadnu situáciu

Zúčastnili sa ho zamestnanci Odboru krízového riadenia OÚ v Trenčíne, zástupcovia záchranných zložiek, ozbrojených síl SR, Národnej diaľničnej spoločnosti a predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý je členom krízového štábu.
Diaľnicu D1 pri Zamarovciach na kopci zablokovali kamióny. Z oboch strán sa tvorili kolóny, dlhšia v smere Bratislava – Žilina. Postupne ju sprejazdnili pre osobné vozidlá.

Cesta I/50 bola úplne neprejazdná na niekoľkých úsekoch. Blokovali ju kamióny na križovatke pri Trenčianskych Miticiach, pri reštaurácii Radar a za Svinnou pri motoreste Delta smerom z Bánoviec n./ B. do Trenčína, kde bol uviaznutý kamión s ťažkým nákladom. Ako informoval komunikačný odbor Ministerstva obrany SR, na základe požiadavky krízového štábu OÚ Trenčín MO SR poskytlo vozidlo AV15 na pomoc pri odstraňovaní kamiónu pri Bánovciach n./B.

Uzatvorené boli úseky ciest II. triedyHomôľka z oboch strán, Machnáč/smer Tr. Teplice - Bánovce n./B., prechod Veľké Uherce - Skýcov v smere na Nitriansky kraj a Klátova Nová Ves/Veľký Klíž. V obci Svinná sa zrazil osobný automobil s vlakom. Dvaja ľudia boli zranení a prevezení do Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Pre viac ako 60 cestujúcich poskytla starostka obce Svinná priestory Obecného úradu.

V rámci Trenčianskeho kraja všetkých desať dispečerských stanovísk Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, ako aj centrálne pracovisko v Trenčíne, permanentne riešili situáciu na cestách v kraji. Nielen na komunikáciách II. a III triedy patriacich priamo pod správu SC TSK, ale aj na cestách I. triedy.

„Hasiči, policajti, Správa ciest TSK, Národná diaľničná spoločnosť, Ozbrojené sily SR sa v prvom rade venovali sprejazdneniu diaľnice D1, cesty I/50 a následne ďalším. Hasiči museli zasahovať v rámci celého kraja, hlavne pri odstraňovaní stromov na cestách polámaných v dôsledku ťažkého snehu", informoval trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Počas piatka pracovalo zo Správy ciest TSK na odstraňovaní kalamity 65 sypačov, 11 nakladačov a 25 zazmluvnených traktorov s radlicou, v teréne bolo viac ako 110 ľudí.