V kraji sa zvýši bezpečnosť na ďalších priechodoch

V kraji sa zvýši bezpečnosť na ďalších priechodoch

V tomto roku realizovala Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja nové bezpečnostné prvky zatiaľ na ôsmich priechodoch pre chodcov, v druhom novembrovom týždni začali rekonštrukčné práce aj na ďalších desiatich.

V rámci prvej etapy sa krajskí cestári zamerali na zvýšenie bezpečnosti na priechodoch pre chodcov v rámci Novomestského a Trenčianskeho okresu, v druhej k nim pribudnú úpravy na priechodoch aj v ďalších troch okresoch kraja. Dva vynovené priechody z prvej etapy využívajú v Novomestskom okrese priamo v okresnom meste Nové Mesto nad Váhom, po jednom aj v Kočovciach a v Hornej Strede. V okrese Trenčín prešli úpravou dva priechody v Trenčianskom Jastrabí, po jednom v Svinnej a Soblahove.

V rámci druhej etapy sa bezpečnejším stane priechod v obci Selec v okrese Trenčín, taktiež v Novom Meste nad Váhom (okres Nové Mesto nad Váhom), dva priechody v obci Pruské v okrese Ilava, v Prievidzskom okrese priechod v obciach Liešťany, Valaská Belá a Ráztočno a v okrese Partizánske sa spomínaných úprav dočkajú priechody v obciach Krásno, Nedanovce a Brodzany. „Úpravy zvyšných desiatich priechodov by mali byť ukončené do konca decembra 2022. Zvýšenie bezpečnosti zahŕňa rekonštrukčnú úpravu priechodov, trvalého vodorovného a zvislého dopravného značenia, osvetlenia, inžiniersku činnosť, zriadenie staveniska a prenosné dopravné značenie,“ povedal riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš s tým, že 2. etapa bude stáť viac ako 140 tisíc eur s DPH.    

Spolu v roku 2022 Trenčianska župa opraví 18 priechodov v 5 okresoch.

Fotogaléria

9 fotografií