Župan navštívil záchranné zložky v ďalších dvoch okresoch

Župan navštívil záchranné zložky v ďalších dvoch okresoch

V tradičných sviatočných návštevách hasičov, policajtov či cestárov, pracujúcich v Trenčianskom kraji, pokračoval župan aj v novom roku. Prvý tohtoročný piatok smerovali jeho kroky do okresov Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

Župan navštívil cestmajsterstvá v oboch okresoch. Cestári zhodnotili stav ciest aj najpálčivejšie problémy za uplynulý rok a prezreli si so županom techniku, ktorú majú k dispozícii na údržbu ciest. Spoločne si prešli aj to, čo majú v pláne realizovať v aktuálnom kalendárnom roku, do čoho budú musieť zainvestovať v rámci areálov cestmajsterstiev či aká technika im aktuálne chýba. Na okresných riaditeľstvách Hasičského a záchranného zboru predsedu kraja zaujímalo, k akým prípadom boli hasiči v roku 2023 volaní najčastejšie. Hasiči v Partizánskom mali vyrovnaný pomer výjazdov, venovali sa nielen požiarom a dopravným nehodám, ale i rôznym technickým záležitostiam. Banoveckí boli v roku 2023 najviac volaní práve k dopravným nehodám na frekventovaných cestách. „Tieto povolania si vyžadujú nasadenie počas celého roka, či je piatok a či sviatok, musia byť k dispozícii. Nech sa im v tejto náročnej práci darí aj počas celého roka 2024. Veľakrát nevedia, do čoho idú a musia byť pripravení po každej stránke, je to fyzicky aj psychicky náročná práca a patrí sa im za to poďakovať,“ povedal na záver trenčiansky župan.

zdroj: https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2024/zupan-navstivil-zachranne-zlozky-v-dalsich-dvoch-okresoch.html?page_id=1130355

Fotogaléria

12 fotografií